אבנית – מהי, ואיך אפשר לפתור את הבעיה

 
למעשה האבנית, היא דבר מאוד טבעי במים בישראל, אך יש לה גם כן חסרון – כמות האבן שישנם במים בישראל, היא גבוהה מאוד, האבנית נדבקת לצנרת, וכתוצאה מכך הורסת את דוד השמש. מה שעשוי לפתור בעיה זו הוא מסנן האבנית. תפקידו של מסנן האבנית הוא להותיר את המים שלכם רכים ונעימים, צנרת נקייה ושמירה על מוצרי החשמל הפועלים על בסיס מים.
חשוב לציין כי מסנני האבנית השונים, אינם מסננים את האבן שבמים במאת האחוזים, וזאת משום שהמינרלים הללו חשובים מאוד לבריאותנו. סינונם המוחלט של המים עלול לגרום מים פחות בריאים ומרים.
ישנם סוגים שונים של מסנני אבנית, חלקם בריאים יותר, וחלקם פחות, אך למעשה כולם פועלים באותה טכנולוגיה. מסנן האבנית, מכיל אבנים קטנות הקרויות "אבני סיליפוס". תפקידו של הסוליפוס הוא למנוע מהאבנית לשקוע ולהצטבר.
לאחרונה התעוררו חששות בנוגע לסיליפוס, מכיוון שהוא מכיל זרחן המזיק לבריאות, אך הסיליפוס , לא רק שהוא מרכיב חיוני נוסף בגופנו (כמובן כל עוד הוא נצרך בכמות הנכונה), אלא הוא גם עומד בכל התקנים המחמירים של משרדי הבריאות, והוא מכיל את אותם מרכיבים הנמצאים בבקבוקי מים מינרלים.
 

מסנני האבנית הנפוצים ביותר

מסנן אבנית לדודי שמש– מסנן אבנית זה, מותקן באיזור כניסת המים הקרים לדוד, ומונע את התגבשות האבנית על דפנות דוד השמש. שימוש במסנן אבנית זה, יעזור לשמור על הצנרת נקיה בייחוד באיזור המקלחת ששם אנו משתמשים במים חמים, והם הגורם המרכזי להצטברות האבנית.
מסנן אבנית בברז המים– מסנן אבנית מסוג זה מכיל אבני סיליפוס, המונעות את היווצרות האבנית. דרך מסנן זה, חולפים כל המים שמגיעים לצינורות, ובכך אנו מקבלים מים נעימים יותר ופחות אבנית.
מסנן אבנית למדיח כלים ומכונת כביסה – בדומה למסנן המותקן על דוד המים, גם המסנן הזה מונע הצטברות של אבנית על צנרת ודפנות המכונה. פתרון נקודתי למוצרי החשמל.
המסנן למכונות אלו, מותקן ישירות על הברז המוליך את המים הקרים אל תוך המכונה.
 

בחירת מסנן האבנית

לפני הרכישה חשוב לבדוק ולרכוש את מסנני האבנית מחברה מוכרת ואמינה.
למרות עלותם הגבוהה, תמיד משתלם יותר לרכוש מערכת משולבת המכילה מסנן אבנית ופילטר לטיהור המים, אך חשוב מאוד לדאוג לתחזוקה שוטפת והחלפת המסננים והפילטרים. למידע נוסף על פילטר נגד אבנית .
 
 
x

#{title}

#{text}

#{price}