המדריך לקניית מטהר מים

 

כל בית בישראל צריך פתרון אשר יבטיח לו מי שתייה נקיים, טעימים ואיכותיים. מים חופשיים, מכלור, חלודה ושאר מזהמים העלולים לגרום למחלות קשות. לכולנו יש את הזכות למים טובים. יש הבוחרים בבקבוקי מים המגיעים לביתם בכל כמה ימים או סוחבים שישיות מים אחת לכמה ימים. אלו הם באמת מים נקיים אך מדובר בפתרון לא נוח; זה לא קל בטח לא זול כלכלית. הפתרון המועדף על רוב האנשים היום הוא מתקני טיהור המים הביתיים אשר יכולים לספק לכם מי שתייה נקיים בצורה הרבה יותר נוחה וללא מגבלה. אז איך בעצם בוחרים מטהרי מים
 

איפה לרכוש מערכת טיהור

לפני שנכנסים למפרט הטכני של מערכת לטיהור מים ולפני שמחליטים איזו מערכת טיהור מים מתאימה עבורכם; הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק מול הספק את נושא ההתקנה, האחריות והתיקונים. חשוב לבחור שספק הוא ספק מנוסה, אמין ומקצועי. חשוב לוודא שהספק הוא ספק שנותן אחריות ושרות בהמשך והדרך, ולא רק מישהו שמחפש למכור בזול ומהר.
בחירת חברה ותיקה תעזור לדעת שמדובר במותג חזק

איזה מערכת לרכוש

הדבר השני שצריך לשקול הוא סוג המערכת; כלומר האם אתם רוצים מערכת טיהור מתחת לכיור עם מספר שלבי סינון, מערכת טיהור בשיטת האוסמוזה ההפוכה או מערכות המונחות על השיש ואינן דורשות קידוח. אך בשביל לקבל את ההחלטה יש להבין מה ההבדלים בין המערכות השונות:
 
מערכות טיהור מתחת לכיור - מערכות טיהור מים אלו דורשות התקנה קצת יותר מורכבת. היתרון שלהם הוא שהמערכת כולה יושבת מתחת לכיור ולא תופסת מקום יקר. הדבר היחידי שאתם רואים הוא ברז מים מטוהרים לשימושכם. מערכות אלו עושות שימוש במערכות סינון בעלות מספר שלבים. במי הברז שלנו ישנם סוגים שונים של מזהמים, החל מגרגירי חול גדולים ועד למולקולות כלור ומזהמים אחרים; מסיבה זו יש צורך במספר שלבי סינון. כל אחד מהפילטרים מספק קו הגנה אחר למי השתייה שלכם. 
 
מערכת טיהור בשיטת האוסמוזה ההפוכה – שיטת הסינון הטובה והמתקדמת ביותר. חלק מהמים שאתם קונים שאני מניראלים הם בעצם מים מסוננים שעברו סינון בשיטה זו. מערכות סינון עושות שימוש בפילטרים המסננים חלקיקים בגדול של 1 - 25 מיקרון. מערכת האוסמוזה, בנוסף למסננים אלו עושה שימוש בממבראנה, פילטר מיוחד שמסנן את כלל הלכלוך המים עד לגודל של 0.001 מיקרון! מערכות אלו מספקות את ההגנה המקסימלית. שימו לב שבדרך כלל מערכות אוסמוזה הפוכה כוללות גם מינראליזטורים, כלומר מערכת המעשירה את המים במינרלים חיוניים לבריאותנו וגם תורמת לשיפור טעם המים. 
 
מערכות טיהור על השיש - לא כל אחד רוצה להתקין מערכות טיהור מים מתחת לכיור אשר בדרך כלל דורשות קידוח בשיש; לא תמיד זה מתאפשר, במיוחד כאשר אנו צריכים מערכות טיהור מים לדירות שכורות בהן אנו לא יכולים לשנות את התשתיות. אין זה אומר שצריך לוותר על מערכות טיהור מים, בהחלט יש פתרונות. מי שגר בדירות שכורות או שסתם אינו מעוניין לקדוח בשיש יכול לבחור במערכות להתקנה על השיש. מערכות אלו אמנם תופסות מעט מקום על השיש אך יכולות לתת פתרון טוב. מערכות אלו מכילות פילטר אחד אך מתקדם המבצעה פעולה משולשת ומאפשר לקבל מים נקיים גם בדירות שכורות.

שרות ותחזוקה

הדבר האחרון שעליכם לקחת בחשבון הוא התחזוקה. כל מערכות הסינון עושות שימוש בפילטרים אשר צריך להחליף אותן בצורה תקופתית; הדבר נכון לגבי כל מערכת סינון מכל סוג. פילטרים שלא מחליפים אינם עושים את תפקידם כראוי ואף יכולים להיות מצע גידול לבקטריות.  את הפילטרים יש להחליף פעם בשנה; כלומר אתם יכולים ליהנות ממי שתייה איכותיים כל השנה ומינימום התעסקות במערכת. מומלץ לבחור במערכת עם פילטרים סטנדרטיים אשר ולא של יצרן \ משווק בודד אשר יחייב עבודהם עם אותו ספק בלבד ולא תחרות במחיר או אלטרנטיבה אחרת
 
x

#{title}

#{text}

#{price}