המדריך לקניית מטהר מים

 

כל בית בישראל צריך פתרון אשר יבטיח לו מי שתייה נקיים, טעימים ואיכותיים. מים חופשיים, מכלור, חלודה ושאר מזהמים העלולים לגרום למחלות קשות. לכולנו יש את הזכות למים טובים. יש הבוחרים בבקבוקי מים המגיעים לביתם בכל כמה ימים או סוחבים שישיות מים אחת לכמה ימים. אלו הם באמת מים נקיים אך מדובר בפתרון לא נוח; זה לא קל בטח לא זול כלכלית. הפתרון המועדף על רוב האנשים היום הוא מתקני טיהור המים הביתיים אשר יכולים לספק לכם מי שתייה נקיים בצורה הרבה יותר נוחה וללא מגבלה. אז איך בעצם בוחרים מטהרי מים
 

איפה לרכוש מערכת טיהור

לפני שנכנסים למפרט הטכני של מערכת לטיהור מים ולפני שמחליטים איזו מערכת טיהור מים מתאימה עבורכם; הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק מול הספק את נושא ההתקנה, האחריות והתיקונים. חשוב לבחור שספק הוא ספק מנוסה, אמין ומקצועי. חשוב לוודא שהספק הוא ספק שנותן אחריות ושרות בהמשך והדרך, ולא רק מישהו שמחפש למכור בזול ומהר.
בחירת חברה ותיקה תעזור לדעת שמדובר במותג חזק

איזה מערכת לרכוש

הדבר השני שצריך לשקול הוא סוג המערכת; כלומר האם אתם רוצים מערכת טיהור מתחת לכיור עם מספר שלבי סינון, מערכת טיהור בשיטת האוסמוזה ההפוכה או מערכות המונחות על השיש ואינן דורשות קידוח. אך בשביל לקבל את ההחלטה יש להבין מה ההבדלים בין המערכות השונות:
 
מערכות טיהור מתחת לכיור - מערכות טיהור מים אלו דורשות התקנה קצת יותר מורכבת. היתרון שלהם הוא שהמערכת כולה יושבת מתחת לכיור ולא תופסת מקום יקר. הדבר היחידי שאתם רואים הוא ברז מים מטוהרים לשימושכם. מערכות אלו עושות שימוש במערכות סינון בעלות מספר שלבים. במי הברז שלנו ישנם סוגים שונים של מזהמים, החל מגרגירי חול גדולים ועד למולקולות כלור ומזהמים אחרים; מסיבה זו יש צורך במספר שלבי סינון. כל אחד מהפילטרים מספק קו הגנה אחר למי השתייה שלכם. 
 
מערכת טיהור בשיטת האוסמוזה ההפוכה – שיטת הסינון הטובה והמתקדמת ביותר. חלק מהמים שאתם קונים שאני מניראלים הם בעצם מים מסוננים שעברו סינון בשיטה זו. מערכות סינון עושות שימוש בפילטרים המסננים חלקיקים בגדול של 1 - 25 מיקרון. מערכת האוסמוזה, בנוסף למסננים אלו עושה שימוש בממבראנה, פילטר מיוחד שמסנן את כלל הלכלוך המים עד לגודל של 0.001 מיקרון! מערכות אלו מספקות את ההגנה המקסימלית. שימו לב שבדרך כלל מערכות אוסמוזה הפוכה כוללות גם מינראליזטורים, כלומר מערכת המעשירה את המים במינרלים חיוניים לבריאותנו וגם תורמת לשיפור טעם המים. 
 
מערכות טיהור על השיש - לא כל אחד רוצה להתקין מערכות טיהור מים מתחת לכיור אשר בדרך כלל דורשות קידוח בשיש; לא תמיד זה מתאפשר, במיוחד כאשר אנו צריכים מערכות טיהור מים לדירות שכורות בהן אנו לא יכולים לשנות את התשתיות. אין זה אומר שצריך לוותר על מערכות טיהור מים, בהחלט יש פתרונות. מי שגר בדירות שכורות או שסתם אינו מעוניין לקדוח בשיש יכול לבחור במערכות להתקנה על השיש. מערכות אלו אמנם תופסות מעט מקום על השיש אך יכולות לתת פתרון טוב. מערכות אלו מכילות פילטר אחד אך מתקדם המבצעה פעולה משולשת ומאפשר לקבל מים נקיים גם בדירות שכורות.

שרות ותחזוקה

הדבר האחרון שעליכם לקחת בחשבון הוא התחזוקה. כל מערכות הסינון עושות שימוש בפילטרים אשר צריך להחליף אותן בצורה תקופתית; הדבר נכון לגבי כל מערכת סינון מכל סוג. פילטרים שלא מחליפים אינם עושים את תפקידם כראוי ואף יכולים להיות מצע גידול לבקטריות.  את הפילטרים יש להחליף פעם בשנה; כלומר אתם יכולים ליהנות ממי שתייה איכותיים כל השנה ומינימום התעסקות במערכת. מומלץ לבחור במערכת עם פילטרים סטנדרטיים אשר ולא של יצרן \ משווק בודד אשר יחייב עבודהם עם אותו ספק בלבד ולא תחרות במחיר או אלטרנטיבה אחרת
 
תנאי שימוש באתר מריטל

מבוא

1. התקנון ותנאי השימוש כתובים בלשון זכר וזאת למען הנוחות בלבד ומיועדים לזכר ונקבה כאחד.

2. אתר www.merital.co.il ( להלן "מריטל") הינו אתר אינטרנט המשמש כזירת מכירות אלקטרונית ובמה לרכישת מוצרים ושירותים על ידי כלל ציבור הגולשים באינטרנט בישראל, בין היתר באמצעות השתתפות במכירות רגילות ו/או מכירות קבוצתיות ו/או מבצעים שונים דרך מועדון הלקוחות.

3. הוראות תקנון זה יחולו על כל שימוש ורכישה שיעשו על ידך באתר זה, התקנון מהווה חוזה התקשרות מחייב בינך לבין מריטל לכל דבר ועניין.

4. הנך מתבקש לקרוא תקנון זה במלואו ובעיון, כתנאי מוקדם להתקשרות בין הצדדים.

5. גלישה באתר ו/או רכישת המוצר ו/או שירות המוצעים למכירה בו, מהווה את הסכמתך לקבל ולנהוג על פי הוראות התקנון, לפיכך אם אינך מסכים לתנאי מתנאי תקנון זה, הנך מתבקש לא לעשות כל שימוש באתר.

6.מדי פעם תמונות המוצרים באתר נועדו להמחשה בלבד וייתכנו הבדלים בין התמונה לבין המוצר המוצג. במקרים חריגים של פער בין תמונה להמחשה לבין המוצר, יוכל הצרכן לבטל עסקה ללא כל חיוב

7. מריטל ע"מ 307720607

מיסים

כל המחירים באתר כוללים מע"מ

קופונים

1. לא ניתן לשלב מבצעי קופונים. בכל קניה ניתן להשתמש בקופון אחד בלבד ללקוח.

2. קופון שתאריך התפוגה שלו חלף, אינו תקף והלקוח אינו זכאי לזיכוי כספי עבורו.

אחריות על מוצרים:

פירוט האחריות על המוצרים באתר מופיע בכל דף מוצר. מוצר אשר לא מפורט בו אחריות משמע המוצר באחריות בסיסית לתקופה של שלושה חודשים. אחריות על מיני ברים/ברים/קולרים ומערכות טיהור מים כפופה לשימוש בפילטרים/סננים אשר נרכשו באמצעות מריטל ומאושרים על ידה. המוצרים הנ"ל לא יהיו באחריות במידה ונעשה בהם שימוש בפילטרים/סננים אשר לא אושרו על ידי מריטל ו/או נרכשו באמצעותה ו/או לא הוחלפו בהתאם לנדרש כפי שמופיע בדף המוצר.

אחריות על מוצרי חשמל ואלקטרוניקה שמחירם 150 ש"ח ומעלה (כדוגמת מיני ברים, מכונות קפה וכו') הינה לתקופה מינימאלית של שנה, בהתאם לתקנות הגנת הצרכן (אחריות ושרות לאחר מכירה).

בכדי להנות מאחריות מורחבת מוגבלת לתקופה של 3 שנים, יש להחליף את המסנן בתשלום ע"י טכנאי מטעם החברה, החל מהשנה השנייה ואילך, בנוסף, יש לוודא כי הסנן יוחלף בהתאם להוראות השימוש שנמסרו לצרכן

האחריות בשנה הראשונה על מוצרי חשמל ואלטקרוניקה שמחירם 150 ש"ח כולל חלפים ועבודה. האחריות החל מהשנה השנייה, הינה מוגבלת, כוללת רק חלפים, אך אינה כוללת עלות ביקור טכנאי. סייגים לאחריות: האחריות אינה כוללת שבר שנגרם בשל רשלנות הצרכן, או בשל נזק מכוון שגרם הצרכן, האחריות אינה כוללת נזקים למכשירים שנגרמו בשל בעיות ברשת המים ו/או החשמל

ביטול עסקה והחזרת מוצרים:

א. ביטול עסקה ייעשה תוך 14 ימים מקבלת המוצר, או מסמך הגילוי לפי המאוחר ביניהם.
ב. הודעה על הביטול תימסר בפקס/דוא"ל/דואר.
ג. בעת ביטול עסקה שלא עקב פגם או אי התאמה, בשל אי אספקת המוצר במועד שנקבע, או כל הפרה אחרת של החוזה, כספו של הצרכן יושב לו תוך 14 ימים מקבלת הודעת הביטול, למעט דמי ביטול בשיעור 5% או 100 ש"ח לפי הנמוך ביניהם, המוצר יוחזר על חשבון הצרכן.
ד. בעת ביטול עסקה עקב פגם או אי התאמה, או בשל אי אספקת המוצר במועד שנקבע, או כל הפרה אחרת של החוזה, לא ייגבו דמי ביטול, כספו של הצרכן יושב לו תוך 14 ימים מקבלת הודעת הביטול, המוצר יוחזר על חשבון החברה.
ה. המוצר יוחזר ככל שהדבר אפשרי, או סביר באריזתו המקורית.
ו. לחברה יש זכות לתבוע את הצרכן בשל ירידה בערך המוצר.
ז. החברה תמסור לצרכן עותק של הודעת ביטול החיוב שמסר העסק לחברת האשראי.
ח. סייגים לזכות ביטול: לא ניתן לבטל רכישה של מוצרים שיוצרו במיוחד עבור הצרכן וכן מוצרים הניתנים להקלטה, העתקה ושכפול שהצרכן פתח את אריזתם המקורית

אופן הרכישה באתר

1. במשך הליך ההרשמה ימלא כל משתתף את כתובת הדוא"ל שלו וידרש לרשום סיסמא, לאחר מכן יש להקליד פרטים בסיסיים כפי שיופיעו בדף ההרשמה כגון: שם, כתובת, מס' טלפון, מספר כרטיס אשראי וכד'.
2. הקשת כל הפרטים מהווה תנאי מוקדם לביצוע המכירה, לאחר מילוי כל הפרטים הופך המשתתף ל"מבצע פעולה" .
לשם הבטחת ביצוע ההזמנה במהירות, ביעילות וללא תקלות יש להקפיד על מסירת כל הפרטים במדויק.
3. מיד לאחר ביצוע ההזמנה תבצע מריטל בדיקה של פרטי כרטיס האשראי ועם אישור ההזמנה והתשלום ע"י חברות כרטיסי האשראי, תינתן הודעה מתאימה ללקוח לפיה העיסקה אושרה.
4. לאחר אישור העסקה, המכירה תירשם במחשבי מריטל וניתן יהיה לראות את פרטי העסקה בקישור "הכרטיס שלי" באתר, תוך 24 שעות.
5. חיוב מבצע הפעולה בגין עלות המוצר או השירות שהוזמן על ידו, יתבצע באמצעות כרטיס האשראי, לאחר אישור העסקה ע"י חברות האשראי.
6. הפרטים כפי שהוזנו בדף ההרשמה וכן רישום העסקה במחשבי מריטל יהוו ראיה לכאורה לנכונות הפעולות.
7. הגשת פרטים כוזבים הינה עבירה פלילית והעושה כן, צפוי להליכים משפטיים פליליים ואזרחיים.
8. במקרה בו לא אושרה העסקה ע"י חברות האשראי יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה
ולפיה יידרש מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם מוקד שרות הלקוחות של מריטל לצורך הסדרת אישור העסקה עם חברות האשראי .
במקרה כאמור, יחל מניין ספירת הימים באשר למועדי המשלוח ממועד אישור העסקה ע"י חברות כרטיסי האשראי.
לא פעל מבצע הפעולה להסדרת אישור העסקה תוך 7 ימים ממועד קבלת ההודעה על אי אישור העסקה ע"י חברות האשראי , יראו מריטל ו/או הספקים את העסקה כמבוטלת .

אספקת המוצרים

1. מריטל תדאג לאספקת המוצר או השירות הנרכש באתר, לכתובת כפי שהוקלדה בדף ההרשמה, או לסניף הדואר הקרוב תוך המועד הנקוב בדף המכירה של המוצר, אלא אם צוין מפורשות אחרת.
2. מריטל תפעל כדי לספק את המוצר ו/או השירות בהתאם לתנאי האספקה הנקובים בדף המכירה, וזאת בכפוף לתשלום מלא באמצעות כרטיס האשראי.
מריטל לא תהא אחראית לאיחור בביצוע אספקת המוצר במקרים הבאים:
2.1 כוח עליון ומבלי לפגוע בכלליות האמור לעיל, מלחמה, פעולות איבה, מצבי חרום ונזקי טבע.
2.2 שביתה אצל ספקים של שרותים או סחורות הדרושים לייצור ו/או הובלת המוצרים.
2.3 כל סיבה שאינן בשליטת החברה.
2.4 למרות האמור לעיל, מריטל תנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי לפתור את הבעיות שהתגלו.
במקרים אלה, החברה תאפשר לצרכן לבטל את העסקה ולקבל את מלוא כספו חזרה, או להמתין לקבלת המוצר, לפי בחירתו
3. באזורים המוגבלים לגישה מבחינה בטחונית מריטל ו/או הספק יהיו רשאים לספק את המוצרים ללקוחות במקום סמוך ומקובל וזאת בתיאום מראש עם הלקוח.
4. זמני אספקת המוצרים ו/או השירותים כפי שאלה מצויינים בדף המכירה כוללים רק ימי עסקים קרי, יום א- ה לא כולל שישי, שבת, ערבי חג וימי חג.
5. המוצרים יסופקו תוך 14 ימי עסקים אלא אם כן צויין אחרת.

דמי משלוח והתקנה
1. דמי המשלוח ישולמו ע"י הלקוח בנפרד במועד האספקה או במסגרת התשלום בגין המוצר.
2. במכירה בתשלומים רשאית מריטל לגבות את דמי המשלוח בתשלום הראשון
3. הלקוח יהיה רשאי לאסוף את המוצר ישירות מהספק במידה וקיים שירות זה על פי התנאים שהוצגו בדף המכירה וזאת בתיאום מראש באשר למקום ומועד האיסוף .
4. מוסכם כי במקרה של איסוף ע"י הלקוח לא יגבו מהלקוח דמי משלוח .

אבטחת מידע ופרטיות
1. מריטל נוקטת באמצעי זהירות מקובלים על מנת לשמור ככל האפשר על סודיות המידע וכן על העברת הנתונים באתר מתבצעת בצורה מוצפנת בטכנולוגיית SSL .
2. כל העברה של מספר כרטיס אשראי מהאתר נעשית באופן מוצפן על פי תקן. במקרים שאינם בשליטתה ואו הנובעים מכוח עליון, מריטל לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, עקיף או ישיר שייגרם ללקוח או למי מטעמו , אם מידע זה יאבד או יגיע לגורם עוין ו/או יעשה בו שימוש שלא בהרשאה.
3. מריטל מתחייבת לא לעשות שימוש בפרטי הלקוחות הרשומים באתר אלא לצרכי תפעול האתר בלבד, ועל מנת לאפשר את ביצוע הרכישה.

כללי
1. הנהלת מריטל שומרת לעצמה את הזכות לשנות מעת לעת את כללי התקנון לפי שיקול דעתה הבלעדי .
מובהר כי לא יעשה שינוי בנהלים תוך כדי ביצוע הליך המכירה.
2. התמונות המוצגות באתר הן להמחשה בלבד.
3. מריטל אחראית לתכנים המפורסמים בקישורים הקיימים באתר והמובילים לאתרים אחרים אליהם ניתן להגיע דרך אותה קישורית . יחד עם זאת מריטל אינה מתחייבת כי הקישורים (LINKS) בכל קישורית תוביל את הגולש לאתר אינטרנט פעיל.
4. מריטל ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים ולא ישאו בכל נזק ישיר, עקיף, תוצאתי או מיוחד שנגרם למשתמש ו/או לצד שלישי, כתוצאה משימוש או רכישה באמצעות האתר, שלא על פי תקנון זה, תהא עילת התביעה אשר תהא , לבות הפסד הכנסה ו/או מניעת רווח שיגרמו מכל סיבה שהיא , שאז מריטל שומרת לעצמה את הזכות לבטל את הרכישה הספציפית ולהשיב את כספי הצרכן.
5. הלקוח יהיה אחראי באופן בלעדי לתחזוקתו ולשירות הנדרש למוצר אשר נרכש באמצעות האתר, אלא אם נכתב אחרת.
6. אייקונים (ICONS) כל מידע ו/או תצוגה המופיעים באתר , לרבות גרפיקה, עיצוב, הצגה מילולית, סימני מסחר, סימני לוגו לרבות עריכתם והצגתם באתר, הנם בבעלותם הבלעדית של מריטל ו/או מי מטעמה .
7. אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, לפרסם או להשתמש בכל דרך אחרת בתכנים המופיעים באתר, אלא אם כן ניתנה הסכמה בכתב ומראש מטעם מריטל.
8. רישומי המחשב של מריטל בדבר הפעולות המתבצעות דרך האתר יהוו ראיה לכאורה לנכונות הפעולות.
9. אם נפלה טעות חריגה וברורה על פניה ובתום לב בתיאור המוצר, לא יחייב הדבר את החברה, החברה תאפשר ביטול והשבת מלוא הכסף ששילם הצרכן

אמינות במריטל

1. מריטל מודעת לרגישות הכרוכה בהפעלתו של אתר מכירות באינטרנט, ועל כן מקפידה מריטל לנהל את האתר בזהירות , מיומנות, ובאופן מבוקר.
2. לכל מכירה המתבצעת באתר קיים תיעוד מלא.

אחריות כללית
1. מריטל נוקטת בכל אמצעי זהירות המקובלים על מנת לשמור ככל האפשר על סודיות ואבטחת המידע, אולם עקב טיבעה של רשת האינטרנט ותקלות רשת ומחשבים, יכולות להיות תקלות אשר אינם בשליטת מריטל ו/או הנובעות מכח עליון, מריטל לא תהא אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, עקיף או ישיר, שייגרם לך ו/או למי מטעמך בשל שימוש כלשהו באתר ו/או באם מידע זה או אחר יאבד או אם יעשה בו שימוש לא מורשה.
2. מריטל ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים ולא יישאו בכל נזק ישיר, עקיף, תוצאתי או אחר אשר יגרם למשתמש ו/או לצד שלישי, כתוצאה משימוש או רכישה באמצעות האתר לרבות ברכישה במסגרת הליך המכירה הפומבית ו/או הקבוצתית ו/או כל הליך אחר שלא על פי תקנון זה, תהא עילת התביעה אשר תהא, לרבות הפסד הכנסה ו/או מניעת רווח שיגרמו מכל סיבה שהיא.
3. מריטל תעשה כל שביכולתה על מנת לשמור על פעילות התקינה של האתר ושל הפעולות הנעשות בו, אך מעצם טיבעה של רשת האינטרנט, תקלות תקשורת, תקלות רשת ומחשבים, מחיקת נתונים ועוד הפרעות ותקלות מכל סוג שהן, עלולות להיות תקלות שונות אשר עקב כך, מריטל אינה מתחייבת על כך שהשירות באתר לא יופרע, ינתן כסדרו בלא הפסקות ותקלות כלשהן.
4. מריטל לא תישא בשום אחריות כלשהי במישרין או בעקיפין לכל מקרה שבו הזמנתך לא התקבלה מכל סיבה שהיא ו/או לכל בעיה טכנית או אחרת המונעת ממך מלהגיש את הצעתך.
5. מריטל לא תישא בשום אחריות מכל סוג שהיא, הנוגעת לפעילות בלתי חוקית על ידי משתתפי המכירה באתר או כל גורם אחר אשר אינו בשליטתה המלאה.


שונות
;. בכל מקרה של חילוקי דעות או מחלוקת כלשהי, הנתונים הרשומים בבסיסי הנתונים של אתר מריטל הם הקובעים אלא אם כן הלקוח יציג ראיות סותרות.
2. התקנון עודכן ביום 11.01.2018 וניתן לשינוי בכל עת ע"י מריטל על פי שיקול דעתה הבלעדי וללא שום צורך במתן הודעה מראש.
x

#{title}

#{text}

#{price}