חשיבות שתיית מים בקיץ

 
 

בישראל חם. זה לא חדש, זה לא מפתיע. חם ולח ומזיע ושמש וים ודביק ועוד מילים בשדה הסמנטי הזה.
לא רק שבישראל חם, בישראל חם יותר ובישראל יורד פחות גשם!

הבן שלי שירת בקרבי והם והיו היה בבקעה לפני שנתיים כשהיה את גל החום החזק ביותר במדינה עד כה. אני זוכר שהיה חייל שכתב פוסט בפייסבוק על החום ועל העובדה שהמזגנים לא עובדים ושאי אפשר להתנהל ככה. ובטוקבקים כל מיני בני 35-50 אמרו שמדובר בחייל בכיין ושהדור הנוכחי רך ומפונק. אבל העובדה היא שחם הרבה יותר, ואם זה התחממות גלובלית או סתם מקרי, העובדה היא שאנחנו צריכים לשפר את הרגלי השתייה שלנו, לא רק לשתות הרבה, אלא גם להתענג על מים שעברו טיהור, כך שייכנסו כמויות גדולות של מים נקיים בקיץ הזה.
למען האמת, יחסית יש לנו הרגלי שתייה טובים בישראל. רובינו מקפידים לשתות מספיק ואפילו להורות למכרינו לשתות. להחזיק איזשהו מכשיר שמסנן ומקרר את המים
אבל עדיין כחובש אני מטפל בהרבה מאוד מקרים של התייבשות וזה קורה מסיבות טיפשיות שניתן לטפל בהם דיי בקלות:
  1. בעת לחץ או עבודה קשה אנחנו מתעלמים מקריאות הגוף למים וממשיכים ללא קבלת נוזלים. זה מאוד מסוכן ויכול להוביל לנזק בלתי הפיך וגם מוות.
    אם אתם קצת צמאים אז לכו לשתות, או שתמיד תחזיקו אתכם בקבוק מים לעת הצורך.
    חבל להגיע למצב שאני אגיע לתת לכם נוזלים. הכי טוב ובריא לשתות מים מטוהרים ונקיים.
  2. חוסר במלחים! כמות הפעמים שאני מגיע לאדם ששתה כמויות גדולות של מים ועדיין התייבש היא בל תיאמן. הסיבה לכך היא פשוטה – אשלגן ונתרן. על מנת שמים ייספגו בגוף יש להחזיק בגוף מינרלים אלו. המינרלים האלו בדרך כלל נמצאים במזון - הנתרן נמצא במלח ולכן אל תתביישו לאכול דברים מלוחים בימים חמים.
    האשלגן נמצא בבננות, תמרים, עלי סלק וגם ככדור בצורתו הנקייה.
    במיוחד בימים חמים שמזיעים הרבה חשוב לאכול דברים מלוחים – תזכרו שבמנות הקרב של הלוחמים האוכל הוא מלוח, ולא סתם, רק ככה מים יכולים להיספג בגוף.
אז נכון שבישראל חם, לח, מזיע ודביק. אבל בישראל יש לנו הרבה מים לשתות. אל תטעו לחשוב ש"ישראל מתייבשת" אומר שאתם צריכים לשתות פחות. תשתו הרבה מאוד ותבדקו שיש לכם את המינרלים הדרושים להיספגות המים.
יש לנו מתקני טיהור מים שדואגים לכם כדי שתוכלו לשתות ללא חשש. אז התענגו על זה ושתו בהנאה ובכמות.
 
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}