טיהור מים למה זה חשוב

 

כדי להבין מדוע התהליך של טיהור מים  חשוב כל כך, יש לומר ראשית לכל מספר מילים על חשיבות המים בחיינו. לא לחינם אומרים שהמים הם מקור החיים.

בני האדם זקוקים למים הן כדי לקיים את גופם, הן כדי שיוכלו לגדל את מזונם והן לצרכים נוספים כגון תעשיה (שם עושים שימוש במים לקירור, למשל) ולפנאי (בריכה, פארק מים וכו'). בלי לצרוך מים נקיים בכמות מספקת לא תוכל החברה האנושית לשרוד כחברה וגם לא כיחידים. המים, המהווים חלק עיקרי מגופו של האדם חיוניים לבריאות תקינה, לתהליכי עיכול, לקירור הגוף, להעברת חמצן וחומרי מזון ועוד.

 

על בריאות וסכנה

אחרי שראינו עד כמה חשובים המים עבור בני האדם, נוכל להרחיב על הסיבות ההופכות את תהליכי הטיהור השונים, כדוגמת אוסמוזה הפוכה , לחיוניים כל כך. המים, בצורתם הטבעית, נמצאים במצב נוזלי והינם בעלי נטייה לארח בתוכם חלקיקי פסולת ומזהמים שונים – ביולוגיים, כימיים וכן הלאה. לעיתים, על תהליכי זיהום טבעיים נוספים בעידן המודרני גם חומרי זיהום עיקשים שמקורם בתעשייה האנושית, בחומרי פסולת שונים ואף בשפכים.

קיומם של מזהמים פוטנציאליים כה רבים עלול להפוך את המים, החיוניים כל כך לבריאות האדם, גם לסכנה. צריכה של מים מזוהמים עלולים לגרום להתפתחות מחלות קשות ואף להסתיים במוות. אבל, אפילו אם לא מדובר על מים עכורים במידה שמהווה סכנת חיים, עדיין אין בהכרח מדובר על מים ראויים לשתייה. מים בעלי ריכוזים גבוהים מדי של מלחים וחומרים אחרים עשויים להביא להתפתחות מחלות ולפגוע במערכות רבות בגוף באופן מתמשך. במקביל, ישנה חשיבות לטיהור גם מטעמים של טעם, ריח ומראה.

לסיכום, טיהור מים הוא:

  • חיוני לבריאות האדם.
  • מאפשר שתייה באופן חופשי, ללא חשש להיפגע מזיהום.
  • חיוני להנאה שלמה ממים טהורים, טעימים וצלולים.
  • חשוב גם בתעשייה.

חיוני בחקלאות ולפעילויות פנאי שונות.  

 
x

#{title}

#{text}

#{price}