למה צריך לשתות מים

 

בעידן המודרני, במיוחד במדינות מתועשות ומתקדמות כמו ישראל, מצויים המים בזמינות גבוהה יותר מאי פעם. הנגישות הזאת הופכת את שתייה המים לדבר פשוט מאין כמוהו. מרבית הציבור מקבל כמובן מאליו את העובדה שיש לו מים נקיים לשתייה אך לא תמיד כך היה.

שלא כמו בעבר, כדי לשתות מים אין כיום צורך לעשות יותר מאשר לסור לברז הקרוב, למזוג כוס מים ולשתות. אין צורך למצוא מקור מים, לוודא שאין מדובר במים מזוהמים שמצריכים תהליכים של טיהור מים , להעלות את הנוזל היקר מהבאר או לשאת אותו בכלים כבדים למרחק רב. למעשה, עבור תושבי ישראל קל כל כך לשתות מים עד שמעטים עוצרים לרגע לחשוב מדוע, בעצם, צריך לשתות מים ומהי החשיבות של מים נקיים, כאלה שעברו תהליכי טיהור מתאימים במסננים ייעודיים.  

בלי מים אין חיים

מרבית האנשים יודעים כמובן מאליו שבלי מים אין חיים. אנשים יכולים לשרוד לא מעט זמן בלא מזון, אך מניעת גישה למקור של מים נקיים או מטוהרים תוביל למוות בתוך זמן קצר. בין הסיבות לחיוניות של המים ניתן למנות את:

 

  • הובלת החמצן בגוף – המים הם המרכיב העיקרי של הדם שבגופנו. הדם, מלבד תפקידו באספקתם מלחים וחומרי מזון לכל תאי הגוף חיוני לאספקת חמצן לגוף כולו וכן למוח. כך, באופן עקיף, מאפשרים המים את קיומה של הנשימה הסדירה המקיימת חיים.
  • קירור – המים חיוניים בשמירת ההומיאוסטזיס (שיווי משקל, איזון ביולוגי) של גוף האדם. במילים אחרות, המים מסייעים לקירור הגוף ולשמירה על טמפרטורת גוף שמאפשרת חיים. ללא שתיית מים בכמות מספקת צפוי האדם לסבול מעומס חום, שיכול להוביל לפגיעה הרסנית בבריאות ואף למוות.
  • סילוק חומרי פסולת – בזכות היותם של המים אמצעי יעיל לסילוק פסולת נעשה בהם שימוש יומיומי גם לצורך כך. בעיקר באמצעות מתן שתן אך גם באמצעות דרכים נוספות משמשים המים ככלי ראשון במעלה לשמירה על גוף נקי מרעלים ומפסולת. 
 
x

#{title}

#{text}

#{price}